Životopis

9+ let zkušeností

Pracovní zkušennosti

2016 - současnost
Ing. Martin Forejt

Freelance Software developer

V roce 2015, ještě na střední škole, jsem začal vytvářet vlastní webové stránky a mobilní aplikace. Postupem času jsem přešel k větším a náročnějším projektům. Dnes jako nezávislý profesionál na volné noze nadále nabízím své odborné znalosti v oblasti IT služeb a poradenství a dodávám klientům řešení na míru. Moje odborné znalosti zahrnují různé technologie, včetně Node.js, React, Java, Kotlin, PHP, Python, GoLang, Google Cloud, AWS, databáze SQL a NoSQL a další.
2022 - současnot
Robology s.r.o.

Senior Fullstack developer

V Robology pracuji na mnoha různorodých projektech, primárně se zaměřuji na vývoj webových a mobilních aplikací. Moje povinnosti pokrývají celý životní cyklus projektu, od analýzy požadavků a výběru vhodných technologií až po tvorbu architektonických návrhů a implementací. Kromě toho se zabývám provozními aspekty, jako je správa cloudové infrastruktury, implementace strategií nasazení a monitorovací systémy. Bezproblémová komunikace s klienty je dalším zásadním aspektem mé role. Použité klíčové technologie: Node.js, React, Flutter, Google Cloud, Docker, Firebase
2017 - současnost
FISHSURFING s.r.o.

Senior Mobile Application Developer

Ve Fishsurfingu jsem začal svou cestu v roce 2017 jako vývojář pro Android a přispěl jsem k počátečnímu rozvoji naší sociální sítě šité na míru rybářům. Postupem času se moje role vyvíjela a nyní pracuji jako Senior Mobile Application Developer a řídím multiplatformní vývoj pro platformy Android i iOS. V této funkci úzce spolupracuji s backendovým týmem, abych zajistil bezproblémovou integraci a funkčnost. Kromě toho vedu malý specializovaný tým mobilních vývojářů. Mezi klíčové použité technologie patří Flutter, Dart, Java, Kotlin, Swift a SQL.
2020 - 2023
Levnocestovani.cz

Backend developer

Na Levnocestovani.cz, komplexním cestovatelském webovém portálu, jsem přispěl k jeho vývoji z platformy založené na PHP na moderní stack postavený na Node.js a React. Jako součást malého týmu 3–4 vývojářů jsem se primárně zaměřoval na vývoj backendu, hrál klíčovou roli při implementaci vyhledávače letů a našeho proprietárního vícejazyčného redakčního systému využívajícího Node.js, MongoDB a GraphQL. Kromě toho jsem poskytoval podporu pro frontendové úlohy pomocí React a Next.js. Dále jsem řídil operace a využíval AWS a GitLab CI/CD pro bezproblémové nasazení a nepřetržitou integraci.
2018 - 2019
Infinitemate s.r.o.

Junior Android developer

V Infinitemate jsem pracoval jako vývojář pro Android a přispíval jsem k zajímavým projektům, jako jsou ty pro Eon a eMan. Tato zkušenost mi poskytla cenné poznatky a zkušenosti. Náš vývojový balíček byl moderní a efektivní a využíval principy Android Jetpack, Kotlin, Coroutines, Koin a Clean Architecture.

Vzdělání

2020 - 2023
Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni

Softwarové Inženýrství (Ing.)

V magisterském studiu jsem pokračoval ve specializaci Softwarové Inženýrství a dostal se k zajímavým projektům z oblastí softwarových architektur nebo neuronových sítí a strojového učení. Studium jsem zakončil diplomovou prací na téma Continuous Integration pro JS stack v GitLabu, za kterou jsem získal Cenu za nejlepší diplomovou práci Platformy Informačních Technologií.
2017 - 2020
Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni

Informatika (Bc.)

V bakalářském studiu jsem se dostal ke spoustě zajímavých projektů z oblastí softwarového inženýrství a prohluboval své znalosti. Studijum jsem zakončil bakalářskou prací na téma Externí display pro embedded zařízení.
2013 - 2017
SPŠ a VOŠ Písek

Informační technologie

Při studiu střední školy jsem se poprvé blíže setkal s informačními technologiemi a vývojem softwaru v C++ a PHP. Programování mě nejprve nebavilo, ale potom jsem ve svém volném čase začal zkoušet programovat aplikaci pro Android a ještě před dokončením střední školy jsem měl v portfoliu již několik hotových aplikací na zakázku. Kromě programování jsem se naučil také základy problematiky informačních systémů a síťových technologií.

DevOps Dovednosti

Gitlab CI/CD

95%

Google Cloud

75%

AWS

50%

Firebase

100%

Docker

90%

Technologie

Flutter

90%

Android

95%

Nodejs

90%

MongoDb

85%

Java, Kotlin

90%

React

75%

Certifikáty

Cisco CCNA Routing and Switching: Introduction to Networks

Květen 2016