Životopis

9+ let zkušeností

Pracovní zkušennosti

2016 - současnost
Ing. Martin Forejt

Freelance Software developer

V roce 2016 jsem začal, ještě při studiu střední školy, tvořit na zakázku webové stránky a mobilní aplikace a postupně jsem se dostával k větším a zajímavějším projektům. Dnes stále nabízím své služby a konzultace v oblasti informačních technologií jako nezávislý profesionál na volné noze.
2022 - současnot
Robology s.r.o.

Senior Fullstack developer

V Robology, jako full stack developer, pracuji na zajímavých projektech (převážně webových a mobilních aplikacích) od analýzy požadavků, výběru technologií a návrhu architektury až po implementaci, zadávání práce kolegům a komunikaci s klienty.
2020 - současnost
Levnocestovani.cz

Backend developer

Levnocestovani.cz je webový portál, který nabízí nejen články a cestovatelské tipy na akční letenky nebo ubytování, ale také automatický vyhledávač letenek. Starám se o backend (nodejs, mongodb, graphql), kde pracuji na vyhledávači letenek a vlastním multijazyčným redakčním systému.
2017 - současnost
FISHSURFING s.r.o.

Senior Mobile Application Developer

Fishsurfing je sociální síť pro rybáře, má práce byla nejprve na pozici Android vývojáře, nyní mám na starosti řízení vývoje pro obě mobilní platformy jako senior Mobile Application Developer.
2018 - 2019
Infinitemate s.r.o.

Junior Android developer

Ve společnosti Infinitemate jsem se dostal k zajímavým projektům například pro Eon nebo eMan a získal cenné zkušennosti.

Vzdělání

2020 - 2023
Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni

Softwarové Inženýrství (Ing.)

V magisterském studiu jsem pokračoval ve specializaci Softwarové Inženýrství a dostal se k zajímavým projektům z oblastí softwarových architektur nebo neuronových sítí a strojového učení. Studium jsem zakončil diplomovou prací na téma Continuous Integration pro JS stack v GitLabu, za kterou jsem získal Cenu za nejlepší diplomovou práci Platformy Informačních Technologií.
2017 - 2020
Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni

Informatika (Bc.)

V bakalářském studiu jsem se dostal ke spoustě zajímavých projektů z oblastí softwarového inženýrství a prohluboval své znalosti. Studijum jsem zakončil bakalářskou prací na téma Externí display pro embedded zařízení.
2013 - 2017
SPŠ a VOŠ Písek

Informační technologie

Při studiu střední školy jsem se poprvé blíže setkal s informačními technologiemi a vývojem softwaru v C++ a PHP. Programování mě nejprve nebavilo, ale potom jsem ve svém volném čase začal zkoušet programovat aplikaci pro Android a ještě před dokončením střední školy jsem měl v portfoliu již několik hotových aplikací na zakázku. Kromě programování jsem se naučil také základy problematiky informačních systémů a síťových technologií.

DevOps Dovednosti

Gitlab CI/CD

95%

Google Cloud

75%

AWS

50%

Firebase

100%

Docker

90%

Technologie

Flutter

90%

Android

95%

Nodejs

90%

MongoDb

85%

Java, Kotlin

90%

React

75%